Дечји културни центар Београд, у оквиру програма Међународни клуб пријатељства, 26. септембра је на Тргу Републике организовао програм за децу и младе поводом Европског дана језика. Овај празник се прославља у свим земљама Европе од 2001. године.

Песмом деце из Хора ДКЦБ и ученика из Основне школе ,,Свети Сава” из Младеновца хитовима домаће и стране музике, почела је свечаност посвећена обележавању Европског дана језика, који се слави у свим државама Европе.

Ученици другог разреда су имали прилику да се на штандовима амбасада и културних центара упознају са културама и језицима различитих европских земаља, уживају у посластицама, али и да учествују у наградном квизу и тако провере своје знање.

Кратке снимке можете погледати кликом на осенчене бројеве и речи: 1(песма на српском језику) 2(песма на италијанском језику) и 3 (песма на енглеском језику) у изведби хора ДКЦБ-а.