1   - следећа страна

ПАЖЊА, ПАЖЊА, ДАЈЕ СЕ НА ЗНАЊЕ, 23. АПРИЛА НАС ЧЕКА ВЕЛИКО ИГРАЊЕ!

Још једна Ускршња играријада у низу...

Драги родитељи, баке, деке, родбино, пријатељи... У уторак, 23. априла, са почетком у 10.30 часова ће се одржати још једна Ускршња играријада за ученике првог и другог разреда. Уколико нас временске прилике буду послужиле, позвани сте и добродошли да бодрите наше малишане у школском дворишту. У случају кише и лошег времена, манифестација ће се одржати у фискултурној сали у којој неће бити простора за публику. Надамо се сунцу, навијању и дружењу! :)

St. Patrick’s Day

Ученици другог разреда су и ове године 17 марта обележили Дан Светог Патрика

На часу Енглеског језика су се упознали са културом и обичајима народа из земље енглеског говорног подручја. Бојили су, сецкали и лепили симболе Ирске , листове детелине и дугу.
Видели су како се овај празник обележава у Ирској и Америци, а највише им се допао традиционални ирски плес.

Професионална орјентација у 7-1

Друга по реду радионица дружења са родитељима

У понедељак 1.4.2024. године у оквиру професионелне оријентације за ученике седмог разреда рађена је још једна сарадња са родитељима. Александра Секулић, Душка Узелац и Ана Гиргис, дипломирани економисти и маме ученика и ученица 7/1 су за ученике овог одељења држале презентацију, којом су представиле занимање економисте и показале ученицима у којим све областима економиста може да оствари каријеру.

Ученици су са великим интересовањем пратили ово предавање. Сарадњу са родитељима наставићемо и у наредним месецима.

Радионица са будућим првацима

Вртић "Kindergarden" у посети нашој школи

У петак, 22. марта 2023. године ученици и учитељице одељења 1-1, 3-2, 4-1 и 4-2 су угостили будуће прваке из вртића "Kindergarden". Наше учитељице су осмислиле креативне радионице на којима су представиле предшколцима како се учи и стиче знање кроз игру. Песмом и плесом је презентован рад наше школе, а малишани су са собом понели лепу успомену, али и мали дар који су, заједно са својим другарима, школарцима, направили.

4-1 са писцем Слободаном Станишићем

Данас су се у библиотеци дружили ђаци одељења 4/1 основне школе „Влада Аксентијевић“ и њихова учитељица Александра Краљевић са чувеним писцем Слободаном Станишићем, који им је представио своју најновију књигу „Моји љубимци“, у издању ДКЦБ.

Ђаци су припремили и изненађење за писца, одрецитовали су пар његових песама. На радионици је учествовао и Стеван Нешковић, доктор ветеринарске медецине, који је са децом разговарао о благодетима и обавезама које нам доносе љубимци.

Помоћник директора Леонтина Вукoмановић је довела свог пса Чокoа кога су деца мазила, а Снежана Деспотовић, музички педагог и победница музичког такмичења „Златна сирена“ Марина Коцић су извеле песму „Моја куца дебељуца“. Свако дете је на поклон добило књигу „Мој љубимац“. Књига је интерактивна, па ће је својим илустрацијама и коментатима довршити млади читаоци.

Линк сајта Дечјег културног центра Београд

1   - следећа страна