У нашој школи 16.маја реализовано је Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ICILS 2023 (International Computer and Information Literacy Study).

За учешће у овом испитивању Међународна асоцијација за евалуацију образовних постигнућа – IEA одабрала је 156 школа из читаве Србије.

Наша школа је имала прилику да буде једна од одабраних.

Ученици осмог разреда  решавали су задатке који се односе на ученицима блиске животне ситуације у којима је технологија смислено и одговорно употребљена.

Испитивање има изузетан значај за развој дигиталног образовања у нашој земљи и један је од најважнијих показатеља остварености Стратегије развоја образовања и васпитања у Републици Србији до 2030. године.

Захваљујемо се ученицима и наставницима реализаторима на изузетној одговорности и посвећености.

Слике са истраживања можете погледати ОВДЕ.