Данас су се у библиотеци дружили ђаци одељења 4/1 основне школе „Влада Аксентијевић“ и њихова учитељица Александра Краљевић са чувеним писцем Слободаном Станишићем, који им је представио своју најновију књигу „Моји љубимци“, у издању ДКЦБ.

Ђаци су припремили и изненађење за писца, одрецитовали су пар његових песама. На радионици је учествовао и Стеван Нешковић, доктор ветеринарске медецине, који је са децом разговарао о благодетима и обавезама које нам доносе љубимци.

Помоћник директора Леонтина Вукoмановић је довела свог пса Чокoа кога су деца мазила, а Снежана Деспотовић, музички педагог и победница музичког такмичења „Златна сирена“ Марина Коцић су извеле песму „Моја куца дебељуца“. Свако дете је на поклон добило књигу „Мој љубимац“. Књига је интерактивна, па ће је својим илустрацијама и коментатима довршити млади читаоци.

Линк сајта Дечјег културног центра Београд